94 347 13 91, 515 419 038

Mail: exodos@exodos.pl

Wczasy w Tunezji

Jak rezerwować?

W celu rezerwacji i wykupienia wczasów zapraszamy do odwiedzenia naszego Biura w Koszalinie przy ulicy Kaszubskiej 6A lub prosimy o kontakt:

telefoniczny: 515 419 038 mailowy: poprzez nasz formularz kontaktowy lub na adres: biuro@exodos.pl

Powierzchnia: 163 tys. km 2.

Ludność: ok. 10 mln.

Geografia: Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje powierzchnię wielkości połowy Polski. Wybrzeże Tunezji na północy i wschodzie opływa Morze Śródziemne, na zachodzie kraj sąsiaduje z Algierią, na południu z Libią. Sporą część kraju zajmuje największa pustynia na świecie – Sahara.

Stolica: Tunis.

Największe miasta: Tunis, Sfax, Arjana, Banzart, Gabes, Sousse.

Najpopularniejsze kurorty Tunezji wśród polskich turystów: Tunis, Hammamet, Port El Kantaoui, Sousse, Monastir, Sfax, wyspa Djerba.

Religia: religią państwową Tunezji jest islam.

Zdrowie: przy wjeździe do Tunezji nie są wymagane żadne szczepienia. Warunki higieniczne są dobre, nie zaleca się picia wody z kranu. Wskazane jest zabranie ze sobą lekarstwa przeciw problemom trawiennym, żołądkowym i przeciw oparzeniom, a także nakrycia głowy. Lekarstwa w Tunezji są bardzo drogie i często nie mają polskiego odpowiednika.            

Język: językiem urzędowym jest język arabski. W wielu dziedzinach handlu częściej używany jest język francuski, w hotelach można się dobrze porozumieć po angielsku, niemiecku i włosku.            

Wiza: od obywateli polskich wizy nie są wymagane. Do przekroczenia granicy potrzebne jest posiadanie aktualnego paszportu i dokumentów potwierdzających udział w imprezie turystycznej oraz rozdawanych na pokładzie samolotu kart meldunkowych.            

Czas: nie ma różnicy czasowej względem czasu polskiego.             

Pieniądze: walutą Tunezji jest dinar tunezyjski – DT, drobną jednostką jest milim – M. Zaleca się stopniową wymianę pieniędzy i zachowanie jej dowodu. Przy wyjeździe można dokonać odwrotnej wymiany, nie więcej jednak, niż 30% wymienionej uprzednio sumy - pod warunkiem, że posiada się potwierdzenie wymiany na dinary.            

Elektryczność: napięcie elektryczne na całym obszarze Tunezji wynosi 220 V. Gniazdka i wtyczki są takie same jak w Polsce. W hotelach obowiązuje zakaz używania grzałek.            

Zakup i ceny: w Tunezji popularne jest kupowanie na targach, gdzie obowiązują ceny umowne. Targowanie się stanowi niezbędną część handlu. Turyści,  którzy chcą uniknąć tego typu zakupów mogą udać się do supermarketów. Uwagę przyciągają ręcznie tkane dywany. Do najczęściej kupowanych pamiątek należą fajki wodne – szisze, ręka Fatimy – wisiorek, który prawdopodobnie przynosi szczęście. Z wypraw na pustynię z reguły przywozi się różę pustyni, jest to bryłka w kształcie róży z wapnia, soli i piasku powstałą na skutek działania słońca.            

Strój: kobiety wybierając się do miasta nie powinny ubierać zbyt krótkich i obcisłych ubrań. Wchodząc do meczetu kobiety powinny mieć zakryte ramiona (przy wejściu do meczetu można otrzymać chustę).            

Klimat / Kiedy jechać: na północy klimat subtropikalny z umiarkowaną i deszczową zimą oraz ciepłym i suchym latem. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski. Sezon rozpoczyna się w marcu i trwa do listopada. Wybierając się na wycieczki na pustynię należy pamiętać o bardzo mocnym słońcu, powinno się zabrać ze sobą odpowiednie okrycie ciała. Najprzyjemniejsze temperatury dla osób chcących zwiedzać Tunezję panują wiosną i jesienią.            

Warto wiedzieć: wstęp do meczetów w czasie modlitw jest zabroniony dla zwiedzających. Nie jest dozwolone fotografowanie budowli rządowych, policyjnych i wojskowych, dworców kolejowych, lotnisk oraz wszystkich obiektów oznaczonych tunezyjską flagą oraz osób w uniformach. Zabronione jest także fotografowanie muzułmanów podczas wykonywania rytuałów religijnych.

Piękne piaszczyste wybrzeże sprawia, że Tunezja cieszy się opinią słonecznego kraju, idealnego dla amatorów plażowania. Do Tunezji przyjeżdżają również osoby chcące nurkować i grać w golfa.            

Jest to nieduży, ale bardzo gościnny i nadzwyczaj interesujący kraj, który uważany jest za jedno z najbardziej zeuropeizowanych państw arabskich. Połączenie surowej pustyni z egzotyczną oazą czyni Tunezję miejscem niezwykle pięknym.

Warto wiedzieć, że w Tunezji zrealizowano ponad 130 filmów fabularnych światowego kina. Niezwykły, urzekający krajobraz południowej Tunezji zainspirował dwa pokolenia reżyserów z różnych krajów, którzy tu właśnie kręcili swoje filmy. Z pewnością jest to zachęta do odwiedzenia tego niezwykłego kraju.            

Turyści wybierają najczęściej takie miasta, jak: Hammamet, Sousse, Monastir, Mahdia, Port El Kantaoui. Organizatorzy którzy specjalizują się w wyjazdach do Egiptu, a których Biuro Podróży EXODOS jest przedstawicielem, to m.in.: Exim Tours, Oasis Tours, Coral Travel-Wezyr Holidays, Sun & Fun.