94 347 13 91, 515 419 038

Mail: exodos@exodos.pl

Wybrzeża Bałtyku z Petersburgiem

cena od: 2359 zł

Opis oferty

1 dzień

Wyjazd z Koszalina po południu (ok. godz. 13:00); przejazd do Gdańska; przyjazd na terminal promowy; zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w kabinach; ok. godz. 18:00 wypłynięcie promu do Szwecji; obiadokolacja w formie „szwedzkiego stołu” (w tym napój bezalkoholowy); nocleg. Na promie: możliwość skorzystania ze sklepów, kawiarni, restauracji, dyskoteki, itp. 

2 dzień

Śniadanie; ok. godz. 12:00 przypłynięcie promu do Nynäshamn; opuszczenie statku i wyjazd autokarem w kierunku Sztokholmu; 1 dzień zwiedzania z pilotem-przewodnikiem stolicy Szwecji (ok. 3 godziny): m.in. dzielnica Södermalm, Ratusz, Kungstornen (Wieże Królewskie); dalszy przejazd na terminal promowy; zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w kabinach; ok. godz. 19:30 wypłynięcie promu do Finlandii; obiadokolacja w formie bogatego „szwedzkiego stołu" (łącznie ok. 50 dań) - z piwem, winem i napojami bezalkoholowymi bez limitu w trakcie posiłku; czas wolny – możliwość skorzystania z oferty pubu, restauracji, sklepów, itp.; nocleg w kabinach.  

3 dzień

Wczesne śniadanie na promie; ok. godz. 07:00 przypłynięcie do portu w Turku; opuszczenie statku i przejazd autokarem do centrum miasta – krótkie zwiedzanie z pilotem-przewodnikiem najstarszego fińskiego miasta (pierwszej stolicy kraju): m.in. Zamek Turunlinna (z zewnątrz), spacer bulwarem wzdłuż rzeki Aurajoki do Katedry - kościoła matki Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Finlandii i narodowej świątyni kraju; wyjazd z Turku w kierunku wschodnim; od wczesnego popołudnia - zwiedzanie z przewodnikiem stolicy kraju, Helsinek. W programie m.in.: Kauppatori (fiński targ), nabrzeże portowe, deptak Esplanadi, Plac Senacki, katedra, pomnik Aleksandra II, Sobór Uspieński, Temppelinaukio (kościół w skale); ok. godz. 16:30 przyjazd na terminal promowy; zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w kabinach; ok. godz. 18:00 wypłynięcie promu do Rosji; obiadokolacja w formie bogatego „szwedzkiego stołu”(łącznie ok. 50 dań) - z piwem, winem i napojami bezalkoholowymi bez limitu w trakcie posiłku; czas wolny – możliwość skorzystania z oferty pubu, restauracji, sklepów, itp.; nocleg w kabinach.

4 dzień 

Śniadanie na promie; ok. godz. 09:00 przypłynięcie promu do Petersburga; ok. 6-godzinne panoramiczne zwiedzanie miasta autokarem oraz statkiem wycieczkowym w formie rejsu petersburskimi kanałami: m.in. Nabrzeże Piotrogrodzkie z krążownikiem "Aurora”, Twierdza Pietropawłowska, Newski Prospekt, pomnik Katarzyny II, Nabrzeże Pałacowe, pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany”, katedra pw. Św. Izaaka (wnętrze – ze słynnymi wnętrzami zdobionymi m.in. mozaikami z kamieni półszlachetnych); obiadokolacja w restauracji; późnym popołudniem powrót na prom; ok. godz. 19:00 wypłynięcie promu do Tallina; czas wolny – możliwość skorzystania z oferty pubu, restauracji, sklepów, itp.; nocleg w kabinach.  

5 dzień 

Śniadanie na promie; ok. godz. 09:00 przypłynięcie promu do Tallina; opuszczenie statku; przejazd autokarem do Haapsalu – zwiedzanie popularnego kurortu położonego nad brzegiem Morza Bałtyckiego w zachodniej Estonii: spacer po malowniczych ruinach średniowiecznego kompleksu budynków o charakterze sakralno-obronnym (m.in. XIII-wieczny zamek biskupi oraz gotycki kościół katedralny św. Mikołaja), podziwianie najdłuższego w Europie zadaszonego drewnianego peronu kolejowego wraz z dworcem, spacer nadmorską promenadą, chwila czasu wolnego; po południu powrót do Tallina; obiadokolacja w restauracji; późnym popołudniem powrót do tallińskiego portu; zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w kabinach; ok. godz. 18:30 wypłynięcie promu do Sztokholmu; czas wolny – możliwość skorzystania z oferty pubu, restauracji, sklepów, itp.; nocleg w kabinach.   

6 dzień

Śniadanie; ok. godz. 10:15 przypłynięcie promu do Sztokholmu; opuszczenie statku i przejazd autokarem na dalsze zwiedzanie z pilotem-przewodnikiem stolicy Szwecji. W programie: Gamla Stan - Stare Miasto (obejmujące swoim zasięgiem 4 wyspy) m.in. ze Stortorget (najstarszy plac Sztokholmu), ulicą Västerlanggatan, byłym gmachem giełdy, Katedrą, Domem Rycerskim oraz Zamkiem Królewskim (z zewnątrz); przejażdżka tramwajem wodnym na  Wyspę Djurgarden – popularne miejsce rozrywki i rekreacji dla mieszkańców Sztokholmu oraz turystów: krótki spacer po wyspie; chwila czasu wolnego na wyspie (dla chętnych: możliwość indywidualnej wizyty w Muzeum Okrętu Vasa lub Muzeum Alkoholu lub Muzeum Zespołu ABBA, itp. – maksymalnie do 1 godziny); wyjazd do Nynäshamn; przyjazd na terminal promowy; zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w kabinach; ok. godz. 18:00 wypłynięcie promu do Polski; obiadokolacja w formie „szwedzkiego stołu” (w tym napój bezalkoholowy); nocleg. Na promie: możliwość skorzystania ze sklepów, kawiarni, restauracji, itp.

7 dzień

Śniadanie; ok. godz. 12:00 przypłynięcie promu do Gdańska; zejście z promu; wyjazd w drogę powrotną; przyjazd do Koszalina w godzinach popołudniowych (ok. godz. 15:00 / 16:00).


Świadczenia zawarte w cenie:

Transport autokarem turystycznym (DVD, barek, klimatyzacja, uchylne fotele).

Rejsy promami na trasie: Gdańsk – Sztokholm – Turku/Helsinki – Petersburg - Tallin – Sztokholm – Gdańsk.

6 noclegów na promach: kabiny 4-osobowe wewnętrze bez okien z pełnym węzłem sanitarnym (WC / prysznic).   

Wyżywienie: 6 śniadań, 2 obiadokolacje w restauracjach (dwa dania z napojem bezalkoholowym), 2 obiadokolacje bufetowe z napojem bezalkoholowym, 2 obiadokolacje w formie bogatego „szwedzkiego stołu” z piwem, winem i napojami bezalkoholowymi bez limitu w trakcie posiłku.

Opieka i komentarz pilota.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

Wszystkie opłaty paliwowe / portowe.

Wyrobienie e-wizy do Rosji.

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) do 15’000 zł, KL (koszty leczenia za granicą) do 30’000 euro, bagaż podróżny (za granicą) do 1’000 zł.

Podatek VAT.


Dodatkowo płatne:

Wszystkie programowe bilety wstępu, zestawy słuchawkowe oraz wymagani przewodnicy lokalni = łącznie od ok. 250 zł / os.


Ponadto istnieje możliwość:

Organizacji dodatkowych posiłków.

Organizacji noclegów w kabinach 2-osobowych wewnętrznych z oknami, dopłata = ok. 450 zł / os. (łącznie za 6 noclegów).

Organizacji noclegów w kabinach 2-osobowych zewnętrznych z oknami, dopłata = ok. 650 zł / os. (łącznie za 6 noclegów).

Organizacji noclegów w kabinach 1-osobowych wewnętrznych bez okien, dopłata = ok. 1300 zł / os. (łącznie za 6 noclegów).

Obniżenia kosztów imprezy, np. poprzez zamianę obiadokolacji bufetowych na promach na obiadokolacje serwowane w restauracjach w miastach, itp.

Modyfikacji programu krajoznawczego.   

 

 

UWAGA!

Podane ceny dotyczą rejsów w kwietniu / maju / październiku – w przypadku rejsów w czerwcu / lipcu / sierpniu / wrześniu ceny ulegają podwyższeniu.

Układ programu ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania poszczególnych atrakcji może ulec zmianie.

   

 

 

Wjazd do Federacji Rosyjskiej na podstawie paszportu oraz e-wizy (bezpłatnej).
Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy po powrocie do Polski.
W celu wyrobienia e-wizy potrzebujemy:
– skan paszportu lub fotografię (strona ze zdjęciem)
– adres zamieszkania
– nazwę firmy, stanowisko, adres, numer telefonu w której jest zatrudnienie
– aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm
(twarz na zdjęciu powinna mieć co najmniej 70% powierzchni zajmującej zdjęcie).